Sulyok Tamás számos súlyos hibát követett el, de törvény- és alkotmánysértést nem, így elmozdítása nem indokolt, és veszélyes precedens lenne – mondta el Hack Péter volt országgyűlési képviselő, alkotmányjogász az ÖT YouTube-csatornáján a Szemben Kócziánnal című műsorban.


Kóczián Péter és Nefelejcs Gergő Magyar Péter külpolitikai stratégiájáról, parlamenti hatalomtechnikájáról, a Fidesz választás utáni bénultságáról és a Tisza következő lehetséges lépéseiről beszélget.


Az ÁsottShalom legfrissebb adásában Hont András Schiffer Andrással beszélget: szó esik többek közt a köztársasági elnök intézményi szerepéről és az intézménytiszteletről, előkerülnek a kormányzás aktuális és múltbéli kérdései, valamint az alkotmánnyal összefüggő problémák. Politizáló merengés rendszerváltástól „rendszerváltásig”.


A kisebb iskolák jövőjéről párbeszédet kell kezdeni, de bármilyen reformak csak akkor van értelme, ha több forrást kap az ágazat – szögezte le Totyik Tamás, a Pedagógusok Szakszervezetének elnöke az ÖT YouTube-csatornáján a Szemben Kócziánnal című műsorban.


Karafiáth Orsolya ez alkalommal 1968 örökségéről beszélget Konok Péterrel és Balogh Gáborral – a történések értelmezéseiről, fordulópontjairól, arról, mitől forradalom egy forradalom, és hogy mi a baj a kapitalizmussal.


Gavra Gábor időleges távollétében Kóczián Péter beszélget Balogh Gáborral a Visszhangkamra legfrissebb adásában. A magyar belpolitika a téma, Magyar Péter miniszterelnöki ténykedése, a demokrácia öszvére, a szakértői kormányzás kérdései, a Fidesz stratégiai próbálkozásai és Navracsics Tibor személye.


Két hét szünet jön a Közelképben. A rövid szünet előtti utolsó adásban Gavra Gábor az 55 új államtitkárról, a kormányalakításról, a tárcák hiányosságairól és a hazai pártpolitikai mozgásokról beszélget Schiffer Andrással – egy kis nosztalgiázással fűszerezve.


Az ÖT 2025-26-os évadjának utolsó adásában szóba kerül többek közt a Fidesz Védvonala és a parlamenti vizsgálóbizottságok, de Hont András az 500 milliós támogatás kérdéséről is beszél.


A Visszhangkamra legújabb adásában Gavra Gábor és Kóczián Péter a kegyelmi ügy új részleteit elemzik, de szóba kerül a Tisza párt törvényhozási munkája – és egy meglepetéstéma is marad a végére.


A legfrissebb Közelkép-adásban Gavra Gábor többek közt a Magyar Péter és Sulyok Tamás közti csörtéről és az új kormány összetételéről beszélget Schiffer Andrással, aki most is annyira karcos, amennyire megszokhattuk.


Az ÖT e heti adásában Vogyerák Anikó Balogh Gáborral, Nagy Attila Tiborral, Boros Tamással és Hont Andrással beszélget. De miért ülnek szinte mind focimezben a stúdióban? Az adásban szóba kerül Magyar Péter sajtótájékoztatója, a kegyelmi botrány, Sulyok Tamás méltósága és a like-diktatúra is.


Négy évtizede történt a csernobili atomkatasztrófa. Karafiáth Orsolya Konok Péterrel és Balogh Gáborral személyes élményeikről, a hatalom természetéről, a következmények nélküliségről és a tragédia társadalmi feldolgozásáról beszélget a műsorban.


A Visszhangkamra legfrissebb adásában politikai show-ról, választói érzelmekről, gazdasági kérdésekről, az EU-ról és Ukrajnáról is beszélget Gavra Gábor és Kóczián Péter.


A Közelkép legfrissebb adásában szóba kerül többek közt a Sulyok Tamás körüli konfliktus, a parlamenti nyitóülésen elhangzott zenék ügye, de azt is megtudhatjuk, Schiffer András mit gondol a kormány nagy vihart kavart intézményjárásáról.


Zajlik a virtuális élet, a politika streamingelése, de a kormányalakítás is, erről beszélget Vogyerák Anikó vendégeivel, Németh Róberttel, Kóczián Péterrel, Nagy Attila Tiborral és Hont Andrással. A Karmelita bejárása, a Magyar Péter-féle „minisztériumok éjszakája” és persze a Kossuth téri népünnepély is szóba kerül.


A Visszhangkamra friss adásában szóba kerülnek az új kormányszóvivők, ezzel együtt pedig téma az új kormány sajtóhoz fűződő viszonya, továbbá Magyar Péter miniszterválasztásai, valamint az, hogy ebből mi következhet a kormány politikai működésére nézve.


Magyar Péter miniszterelnökké választásának napján Gavra Gábor vendége Horn Gábor, a Republikon Alapítvány kuratóriumi elnöke és Kiszelly Zoltán, a Századvég elemzési igazgatója volt.


Az egy nappal Magyar Péter beiktatása előtt rögzített műsorban szóba kerül az igazságügyi miniszter személye, a szakmai és a politikai kormányzás közti viszony, de ismét szó esik a Fidesz bukásának okairól, valamint téma az leendő kormány várható EU-politikája is.


Elég-e, ha divatos? A felnőttkori ADHD társadalmi vetületeiről, az állami ellátórendszer alkalmatlanságáról, egyéni megküzdési stratégiák sikerességéről, de valójában kudarcairól: tehát a valóságról méltatlanul kevés szó esik. Krasznahorkai Emma és Mihály Bulcsú írása.


A Közelkép e heti adásában többek közt arról esik szó, milyen elitmozgások hozták létre a Tisza párt bázisát, de előkerül a Balásy-interjú is, valamint az a közvéleménykutatás, ami felveti Orbán Viktor bíróság elé állítását.


A Fideszben több alkalmas politikus is van, de a párt megújulását „a legjobban Orbán Viktor tudja megoldani” – szögezte le Deutsch Tamás, a Fidesz európai parlamenti delegációjának vezetője az ÖT YouTube-csatornáján a Szemben Kócziánnal című műsorban.


Az ÖT legfrissebb adásában a vendégek kitárgyalják Balásy Gyula konfesszióját, hogy aztán a leválthatatlan elitről és a Karácsony Gergely és Magyar Péter közötti buliegyeztetős dominanciaharcról is beszéljenek, de szóba kerül az is, lehet-e normálisan beszélni a Facebookon.


Karafiáth Orsolya és beszélgetőpartnerei, Balogh Gábor és Konok Péter a műsorban szót ejtenek a legismertebb vonatkozó kommunista és náci filmekről, megvitatják, mikortól számít propagandának valami, felmerül, születtek-e jó művek ebben a műfajban, valamint az is, a mesterséges intelligencia korában mi változott.