Kóczián Péter
A Visszhangkamra legfrissebb adásában politikai show-ról, választói érzelmekről, gazdasági kérdésekről, az EU-ról és Ukrajnáról is beszélget Gavra Gábor és Kóczián Péter.
A „minisztériumok éjszakáján” is folytatódott az „abszolút filmszínház” | Ez volt az ÖT a héten
Zajlik a virtuális élet, a politika streamingelése, de a kormányalakítás is, erről beszélget Vogyerák Anikó vendégeivel, Németh Róberttel, Kóczián Péterrel, Nagy Attila Tiborral és Hont Andrással. A Karmelita bejárása, a Magyar Péter-féle „minisztériumok éjszakája” és persze a Kossuth téri népünnepély is szóba kerül.
A Visszhangkamra friss adásában szóba kerülnek az új kormányszóvivők, ezzel együtt pedig téma az új kormány sajtóhoz fűződő viszonya, továbbá Magyar Péter miniszterválasztásai, valamint az, hogy ebből mi következhet a kormány politikai működésére nézve.
Deutsch Tamás: Orbán Viktor a magyar politika Messije
A Fideszben több alkalmas politikus is van, de a párt megújulását „a legjobban Orbán Viktor tudja megoldani” – szögezte le Deutsch Tamás, a Fidesz európai parlamenti delegációjának vezetője az ÖT YouTube-csatornáján a Szemben Kócziánnal című műsorban.
Vajon őszinték voltak-e Balásy Gyula könnyei? | Ez volt az ÖT a héten
Az ÖT legfrissebb adásában a vendégek kitárgyalják Balásy Gyula konfesszióját, hogy aztán a leválthatatlan elitről és a Karácsony Gergely és Magyar Péter közötti buliegyeztetős dominanciaharcról is beszéljenek, de szóba kerül az is, lehet-e normálisan beszélni a Facebookon.
Az ÖT YouTube-csatornájának új műsora, a Visszhangkamra első adásában Gavra Gábor és Kóczián Péter többek közt arról beszélget, hogy frakciót váltott a Fidesz, tovább formálódik az új kormány, de szóba kerül az is, mik lehetnének az előremutató reakciók Orbán Viktor és a Fidesz részéről a vereség után, sőt az is, hogy Magyar Péter szuverenista kormányzást fog-e folytatni.
„Én vagyok a magyar politika kalapácsos embere”
Komjáthi Imre az MSZP választási visszalépésének okairól, a pártban zajló gyászmunkáról, a kapitalizmus utáni alternatívákról, valamint saját, gyakran konfrontatív politikai stílusáról beszélt a Szemben Kócziánnal legfrissebb adásában.
Két álomfidesz egy jelentéktelen Parlamentben? | Ez volt az ÖT a héten
Az ÖT e heti adásában – Gavra Gábor műsorvezetése mellett – Konok Péter, Nagy Attila Tibor, Kóczián Péter és Hont András beszélget az új Fidesz-frakcióról, a formálódó új kormányról, de szóba kerül a Parlament szerepe és a Magyar-kormány várható politikája, működése is.
Szerintem elvileg is nehéz érvelni amellett, hogy a Fidesz 2010 és 2026 közötti uralma diktatúra lett volna a politikai rendszerek szintjén. A vége is azt bizonyítja, hogy nem az volt – s miután a rendszere ugyanolyan maradt, mint előtte, az uralom rendszere sem nevezhető diktatórikusnak.
Kilép-e a Fidesz Orbán Viktorból?
Az analógia, hogy Orbán lesz a jobboldal Gyurcsánya, csábító. Kérdés, ez az analógia meddig áll meg a lábán, s honnan kezd sántítani. Hogy a végén a hasonlat összeesik-e vagy talpra ugrik, döntse el az olvasó.
„A Fidesszel is mindig a valóság jött szembe” | Ez volt az ÖT a héten
Konok Péter, Kóczián Péter, Boros Tamás és Hont András – valamint a műsorvezető, Vogyerák Anikó – az ÖT legfrissebb adásában többek közt arról beszélgetnek, hogy Magyar Péteré-e az új kormány, milyen törésvonalakat látnak a magyar politikai színtéren, körberajzolják, mi számít politikai közösségnek, és szóba kerül, mi lesz a Fidesszel és marad-e Orbán Viktor.

