közélet
Sógország, avagy az én rokonom egyenlőbb a többinél
Sokadjára bizonyosodhat be: a szemben álló politikai szekértáborok, holdudvarok, érdekkörök, brancsok és klikkek valójában nem elveket kérnek számon, amikor másik térfélre morális vádakat kiabálnak át. Ugyanis ezeket a szabályokat maguk felé, a saját oldalukon nem érvényesítik.
Vajon őszinték voltak-e Balásy Gyula könnyei? | Ez volt az ÖT a héten
Az ÖT legfrissebb adásában a vendégek kitárgyalják Balásy Gyula konfesszióját, hogy aztán a leválthatatlan elitről és a Karácsony Gergely és Magyar Péter közötti buliegyeztetős dominanciaharcról is beszéljenek, de szóba kerül az is, lehet-e normálisan beszélni a Facebookon.
Erdélyi magyarnak lenni – ott élni, itt élni, hazamenni, visszajönni, végleg itt vagy ott maradni –, egyfajta szellemiség, nyelv, identitás, kötődés, valami megmagyarázhatatlan, szentimentális, állandó honvágy.
Nőügyekkel foglalkozunk: női reprezentáció, férfidüh és a kultúrharc visszatérése
Miközben a „nőkérdés” a fontos politikai pozíciókat elfoglaló nők szimbolikus előtérbe helyezésén keresztül a Tisza Párt imidzsének egyik fontos elemévé vált, a női egyenjogúság kérdése hangos viszályt keltett a konzervatívoktól a különféle elidegenedett szubkultúrákon át a turbóprogresszívekig tartó Tisza-tábor mélyebb bugyraiban.
Karafiáth Orsolya és beszélgetőpartnerei, Balogh Gábor és Konok Péter a műsorban szót ejtenek a legismertebb vonatkozó kommunista és náci filmekről, megvitatják, mikortól számít propagandának valami, felmerül, születtek-e jó művek ebben a műfajban, valamint az is, a mesterséges intelligencia korában mi változott.
A Szilícium-völgy kínzó lelkiismeretfurdalásáról
Alex Karp, a Palantir alapítója és vezérigazgatója megírta azt a könyvet, amelyet egy milliárdos szokott írni akkor, amikor úgy érzi, a világ nem érti meg őt eléggé. A The Technological Republic tele van valódi diagnózisokkal, eredeti gondolatokkal – és egy alapvető, gondosan el nem ismert ellentmondással is. Sőt, egy erkölcsileg nagyon veszélyes végcéllal.
Justitia megerőszakolása Szerbiában: állami megszállás alatt az ügyészségek és a bíróságok?
Aleksandar Vučić rendszere ma már nem pusztán befolyást kíván gyakorolni a bíróságokra és ügyészségekre, hanem a jelek szerint tartós, strukturális kontrollt építene ki felettük.
Az ÖT YouTube-csatornájának új műsora, a Visszhangkamra első adásában Gavra Gábor és Kóczián Péter többek közt arról beszélget, hogy frakciót váltott a Fidesz, tovább formálódik az új kormány, de szóba kerül az is, mik lehetnének az előremutató reakciók Orbán Viktor és a Fidesz részéről a vereség után, sőt az is, hogy Magyar Péter szuverenista kormányzást fog-e folytatni.
Lesz-e hidegháború Magyar Péter és a balliberálisok között?
Együttérző szánakozással nézem a balliberális körből verbuválódott Tisza-szavazókat.
Donald Trump, a konzervatívok udvari bolondja
Trump második ciklusa annyiban már mindenképp túlnőtt az elsőn, hogy a hatásvadász retorikai gesztusokat, fenyegetőzéseket és a legfeljebb csak a felszínt érintő intézkedéseket ezúttal már valódi, felforgató tettek váltják fel.
„Én vagyok a magyar politika kalapácsos embere”
Komjáthi Imre az MSZP választási visszalépésének okairól, a pártban zajló gyászmunkáról, a kapitalizmus utáni alternatívákról, valamint saját, gyakran konfrontatív politikai stílusáról beszélt a Szemben Kócziánnal legfrissebb adásában.
Magyar Péter a közösségi médiás lét, a szanaszét vizualizált kor, az internetes önreprezentáció világának gyermeke. Szinte minden, amit csinál, filmszerű, narratíva szerint rendezett, olyan, ami majd jól mutat fotón, videón.
Két álomfidesz egy jelentéktelen Parlamentben? | Ez volt az ÖT a héten
Az ÖT e heti adásában – Gavra Gábor műsorvezetése mellett – Konok Péter, Nagy Attila Tibor, Kóczián Péter és Hont András beszélget az új Fidesz-frakcióról, a formálódó új kormányról, de szóba kerül a Parlament szerepe és a Magyar-kormány várható politikája, működése is.
A NER önmagát árulta el? | Balogh Gábor és Nefelejcs Gergő a Ringben
Eltelt két hét a választások óta, a Ring beszélgetőpartnerei Gavra Gábor műsorvezetése mellett többek közt a Fidesz vereségre adott reakciójáról és a formálódó új kormányról beszélgetnek.
Szerintem elvileg is nehéz érvelni amellett, hogy a Fidesz 2010 és 2026 közötti uralma diktatúra lett volna a politikai rendszerek szintjén. A vége is azt bizonyítja, hogy nem az volt – s miután a rendszere ugyanolyan maradt, mint előtte, az uralom rendszere sem nevezhető diktatórikusnak.
Szánd meg magyar a kutyát! (Avagy: a demokrácia pénzbe kerül, de a hiánya drágább lesz)
Őszinte leszek: az első reakcióm a morcos elutasítás volt. Már megint tarhál valaki.

