közélet
Sem a bánat, sem az öröm könnyei
Vasárnap sokan sírtak. Volt, aki bánatában, volt, aki örömében. Én nem.
Csúcsra jár a túlhatalomgyár – avagy ez még nem a rendszerváltás. Csak a rendszeren belüli váltás. Mi a különbség? A késő éjszakába nyúló kampánytudósításokat némiképp kipihenve, lentebb örömest kifejtem.
„Bedugult a rendszer és Orbán túltolta a biciklit” | Kóczián a Ringben
A választásokat követően Gavra Gábor vendégeként Kóczián Péter is értékelte és elemezte a történteket
Gavra Gábor és vendégei, Balogh Gábor és Nefelejcs Gergő természetesen a választási eredményekről, a választáson történtekről beszélgettek, „jobbról és balról” elemezték az eredményeket.
Fodor Gábor: „A kétharmad gyilkos dolog, nem jó a demokráciának”
„Azt gondolom, hogy a Tisza párt még nem tart ott, hogy felkészült lenne kormányozni egy országot” – mondta el az ÖT YouTube-csatornáján a Szemben Kócziánnal című műsorban Fodor Gábor.
Itt fogunk élni, de nem mindegy, hogyan
Csak az a biztos, hogy itt fogunk élni, a legtöbben legalábbis maradunk. A legtöbben itt fognak maradni azok közül is, akik ünnepélyesen megfogadták, hogy ha megint Orbánt választja a nép, már másnap elhúznak innen. A választás után jó lenne majd olyan semmiségekről beszélgetni, hogy plázát vagy vásárcsarnokot szeretnénk-e a lakóhelyünk mellé.
A bölcsődevezető, aki gyíkká változtatta az apukákat. De már elmúlt.
Ha kissé elcsitult a talibán hisztéria, ha a háborodott erénycsőszök magukhoz tértek ámokfutamaikból, de a tótkomlósi bölcsőde leváltott vezetője esetleg még nem konzultált ügyvédjével, akkor adnék néhány szempontot a készülő munkajogi perhez.
Ceglédi: Vasárnap este az ország egyik fele rá fog jönni, hogy hazudtak neki
Ceglédi Zoltán a választások előtti utolsó Monológ-adásában először is lebontja a mítoszt, hogy a következő választási kampány mindig az előző választás másnapján kezdődik. Elmondja azt is, szerinte lehet-e megbékélés a választások után.
Schiffer: A lehallgatások üzennek a Tiszának is, hogy nem önálló cselekvők
A szerdai Közelképben Gavra Gábor és Schiffer András a kampány utolsó, igen sűrű heteinek legfontosabb kérdéseit igyekeztek kitárgyalni.
Jöhet-e magyar Majdan? – forgatókönyvek a választás utánra
Az alábbi elemzés két forgatókönyvet vizsgál: mi történik egy esetleges ellenzéki győzelem és egy lehetséges Fidesz–KDNP-győzelem esetén – valamint egy harmadik szcenáriót, amelyről a hazai sajtó csak körülményesen mer írni.
Gundalf lenyomta az amerikai alelnököt? – ez volt a héten az ÖT
A választás előtti utolsó ÖT-ben is akadt elég megtárgyalni való. Vogyerák Anikó vendégei ezúttal Konok Péter történész, Kóczián Péter újságíró-coach, Ceglédi Zoltán elemző és Boros Tamás szerkesztő voltak.
Az szeretném kérni a következő miniszterelnöktől, hívják akár Orbán Viktornak, akár Magyar Péternek, hogy bukjon meg. Készakarva.
Lex talionis, hidat hídért és a Varacskosdisznó – a háború 37. napja
A Fehér Ház pénteken arra kérte a Kongresszust, hogy hagyjon jóvá mintegy 1,5 billió dollárnyi védelmi kiadást a következő pénzügyi évre. Amennyiben elfogadják, ez a modern történelem legmagasabb összegű katonai kiadása volna.
Fantomlisták, heves médiacsaták, símaszkos „pártbandák” garázdálkodása és az egyre könyörtelenebb politikai retorika jelezte, hogy a szereplők valójában országos szintű erőpróbának tekintik a versenyt.
Trump a dühöngő szélvész: jön az amerikai NATO-exit, tervezhetjük az Európai Védelmi Uniót?
Negatív következménye számos, hozadéka talán csak egyetlen volna annak, ha megvalósulna a NATO-ra vonatkozó esetleges Trump-javaslat.

