közélet
A Visszhangkamra legújabb adásában Gavra Gábor és Kóczián Péter a kegyelmi ügy új részleteit elemzik, de szóba kerül a Tisza párt törvényhozási munkája – és egy meglepetéstéma is marad a végére.
Füstbe ment terv – Mi lett Mario Draghi Európa-mentő gazdasági csomagjával?
Miközben Európa versenyképességi tervéből csak minden tizedik ajánlás valósult meg, az Európai Unió vezetése szankciócsomagokat gyárt, választásokat felügyelget és tagállamokat fegyelmez. Alább a tények, számok és következtetések.
Schiffer: Netflix-kormányzás zajlik
A legfrissebb Közelkép-adásban Gavra Gábor többek közt a Magyar Péter és Sulyok Tamás közti csörtéről és az új kormány összetételéről beszélget Schiffer Andrással, aki most is annyira karcos, amennyire megszokhattuk.
Itt az új kormány, de véget ér-e az áldozatiság kora a civil szférában?
Jelenleg igen nagy a tülekedés, minden érdekképviseleti csoport, szervezet, mozgalom, baráti kör és véleményvezér igyekszik tárgyalni az új kormánnyal, vagy a nyilvánosságon keresztül közvetíteni elvárásait. Véget érhet az áldozatiság kora a nők számára?
Mit jelent a köztársasági elnök méltósága vagy méltatlansága? | Ez volt az ÖT a héten
Az ÖT e heti adásában Vogyerák Anikó Balogh Gáborral, Nagy Attila Tiborral, Boros Tamással és Hont Andrással beszélget. De miért ülnek szinte mind focimezben a stúdióban? Az adásban szóba kerül Magyar Péter sajtótájékoztatója, a kegyelmi botrány, Sulyok Tamás méltósága és a like-diktatúra is.
A Fidesz azt kapja a Tiszától, amit megérdemel – és ez nagyon nincs rendben
A bosszú politikája mindig népszerű műfaj. A megalázottak, kifosztottak, semmibe vett emberek természetes emberi reflexe, hogy elégtételt akarnak. Nem igazságot — az jóval bonyolultabb, fárasztóbb és sokszor kiábrándítóbb vállalkozás volna —, hanem látványos elégtételt.
A délvidéki magyarok legnagyobb részét sokkolta a magyarországi választás eredménye. Talán még a legfanatikusabb magyarországi fideszeseknél is biztosabbak voltak Orbánék győzelmében.
Iszonyatos erejű leleplezése volt a rendszernek | Csernobil 40. évfordulója a Péter & Gáborban
Négy évtizede történt a csernobili atomkatasztrófa. Karafiáth Orsolya Konok Péterrel és Balogh Gáborral személyes élményeikről, a hatalom természetéről, a következmények nélküliségről és a tragédia társadalmi feldolgozásáról beszélget a műsorban.
A nemzetbiztonsági főtanácsadó
Tóth Péter nagyon hasonló szerepet töltött be a Tisza-kampányban, mint Rogán 2022-ben a Fidesz oldalán. Van azonban itt más is.
Az előadás szembesít, provokál, de a saját személyes történetét állítja a középpontba, és a szégyen működését vizsgálja, ez a szégyen pedig nemcsak személyes, hanem közös, társadalmi szintű is lehet.
A Visszhangkamra legfrissebb adásában politikai show-ról, választói érzelmekről, gazdasági kérdésekről, az EU-ról és Ukrajnáról is beszélget Gavra Gábor és Kóczián Péter.
A kis dolgok nyomása, az AI-háború első napjai, New York
A New York-i polgármester a gazdagokkal hadakozik, a gazdagok Miamiba készülnek, Floridába mentik a pénzt. És dől a pénz. A tőzsde új és új csúcsokra jár. Nem számít, hogy közben Trumpot próbálták ismét lelőni, manapság ez már csak munkahelyi veszélyforrás.
Plakátmagány: vége a propagandának?
A Fidesz médiagépezete eddig tudta keretezni a saját és az ellenfele üzeneteit, most viszont olyan helyzetben találta magát, hogy ő került keretezés alá.
Schiffer: A Mi Hazánknak nem kellett volna kivonulnia a parlamenti ülésteremből
A Közelkép legfrissebb adásában szóba kerül többek közt a Sulyok Tamás körüli konfliktus, a parlamenti nyitóülésen elhangzott zenék ügye, de azt is megtudhatjuk, Schiffer András mit gondol a kormány nagy vihart kavart intézményjárásáról.
Eljuthatunk-e valaha egy korrupciómentes mennyországba?
Ó, hányszor hittük, hogy az új nekibuzdulás majd véget vet a közvagyon dézsmálgatásának!
