Milyen következményekkel járhat Sulyok Tamás eltávolítása, a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési Hivatal felállítása és a képviselői ciklusok számának korlátozása? Többek közt erről beszélget Gavra Gábor és Kóczián Péter a legfrissebb adásban.


Többek közt a fenti állítást tette Orbán Balázs, a Fidesz korábbi kampányfőnöke az ÖT YouTube-csatornáján a Szemben Kócziánnal című műsorban. Határozottan tagadta, hogy brüsszeli szerepvállalása politikai büntetésként fogható fel a Fidesz választási veresége után. „Egy feladatot teljesítek” – szögezte le.


Nem csak az idei 500 éves Mohács-évfordulóra készült dokumentumfilmről, hanem általában a történelmi dokumentumfilmekről és játékfilmekről, a történelem jól elmesélhetőségéről és a történelmi emlékezetről is beszélgetett Virányi Orsolya és Németh Róbert az adás történész és újságíró vendégével. Még II. Rákóczi Ferenc szerelmi élete is előkerül.


Mi történik a MasterGood-ügyben? Miként alakult a hazai politika és a magyar nagytőke viszonya? Hogyan értelmezzük Orbán Viktor és Magyar Péter 1956-hoz fűződő hozzáállását? Ezekről is beszélget Gavra Gábor és Kóczián Péter a Visszhangkamra legújabb adásában


Gavra Gábor Schiffer Andrással a Közelkép legújabb adásában többek közt Orbán Viktor kongresszusi beszédéről, a lex Orbánról, Hatvanpusztáról és a Pesti Srácokról beszélget. Sőt, még Gyurcsány Ferenc is szóba kerül.


Nem tekintik magukat sem árulóknak, sem a jobboldalt elhagyóknak, sokkal inkább egy új jobboldali értelmiségi műhely létrehozásán dolgoznak – mondta el Hoppál Hunor és Móna Márk Kóczián Péter műsorában.


A Péter & Gábor friss adásában – az előző műsor folytatásaként – a kelet-közép-európai 1968-ról beszélget Konok Péter és Balogh Gábor, valamint a műsorvezető, Karafiáth Orsolya. Érintik a csehszlovák, a jugoszláv és természetesen a magyar ‘68-at is – de Kínára is kitekintenek.


Tényleg nem készült Magyar Péter B tervvel arra az esetre, ha Sulyok Tamás nem távozik önként az államfői tisztségből? Mihez kezd magával a kongresszus előtt álló Fidesz? Gavra Gábor és Kóczián Péter beszélget a Visszhangkamra legfrissebb adásában.


Hont András Tóth Csaba Tiborral és Sarkadi-Illyés Csaba az EU-s pénzekről, az uniós pénzek áráról, az Európai Unió és Magyarország, illetve az új kormány és az USA kapcsolatáról beszélget, és még a Huxit esélyeit is latolgatják.


Hiába mondja Magyar Péter, hogy nem járulnak hozzá Ukrajna uniós csatlakozásához, valójában ez a folyamat zajlik - hangsúlyozta Bóka János az ÖT YouTube-csatornáján a Szemben Kócziánnal című műsorban.


A Ring labdarúgó-világbajnokságot követő minisorozatának első adásában Boros Tamás beszélget Németh Róbert újságíróval és Dénes Ferenc sportközgazdásszal az idei vébéről, az új szabályokról, a legnagyobb sztárokról és a sportvilág jövőjéről.


Sulyok Tamás számos súlyos hibát követett el, de törvény- és alkotmánysértést nem, így elmozdítása nem indokolt, és veszélyes precedens lenne – mondta el Hack Péter volt országgyűlési képviselő, alkotmányjogász az ÖT YouTube-csatornáján a Szemben Kócziánnal című műsorban.


Kóczián Péter és Nefelejcs Gergő Magyar Péter külpolitikai stratégiájáról, parlamenti hatalomtechnikájáról, a Fidesz választás utáni bénultságáról és a Tisza következő lehetséges lépéseiről beszélget.


Az ÁsottShalom legfrissebb adásában Hont András Schiffer Andrással beszélget: szó esik többek közt a köztársasági elnök intézményi szerepéről és az intézménytiszteletről, előkerülnek a kormányzás aktuális és múltbéli kérdései, valamint az alkotmánnyal összefüggő problémák. Politizáló merengés rendszerváltástól „rendszerváltásig”.


A kisebb iskolák jövőjéről párbeszédet kell kezdeni, de bármilyen reformak csak akkor van értelme, ha több forrást kap az ágazat – szögezte le Totyik Tamás, a Pedagógusok Szakszervezetének elnöke az ÖT YouTube-csatornáján a Szemben Kócziánnal című műsorban.


Karafiáth Orsolya ez alkalommal 1968 örökségéről beszélget Konok Péterrel és Balogh Gáborral – a történések értelmezéseiről, fordulópontjairól, arról, mitől forradalom egy forradalom, és hogy mi a baj a kapitalizmussal.


Gavra Gábor időleges távollétében Kóczián Péter beszélget Balogh Gáborral a Visszhangkamra legfrissebb adásában. A magyar belpolitika a téma, Magyar Péter miniszterelnöki ténykedése, a demokrácia öszvére, a szakértői kormányzás kérdései, a Fidesz stratégiai próbálkozásai és Navracsics Tibor személye.


Két hét szünet jön a Közelképben. A rövid szünet előtti utolsó adásban Gavra Gábor az 55 új államtitkárról, a kormányalakításról, a tárcák hiányosságairól és a hazai pártpolitikai mozgásokról beszélget Schiffer Andrással – egy kis nosztalgiázással fűszerezve.


Az ÖT 2025-26-os évadjának utolsó adásában szóba kerül többek közt a Fidesz Védvonala és a parlamenti vizsgálóbizottságok, de Hont András az 500 milliós támogatás kérdéséről is beszél.


A Visszhangkamra legújabb adásában Gavra Gábor és Kóczián Péter a kegyelmi ügy új részleteit elemzik, de szóba kerül a Tisza párt törvényhozási munkája – és egy meglepetéstéma is marad a végére.


A legfrissebb Közelkép-adásban Gavra Gábor többek közt a Magyar Péter és Sulyok Tamás közti csörtéről és az új kormány összetételéről beszélget Schiffer Andrással, aki most is annyira karcos, amennyire megszokhattuk.


Az ÖT e heti adásában Vogyerák Anikó Balogh Gáborral, Nagy Attila Tiborral, Boros Tamással és Hont Andrással beszélget. De miért ülnek szinte mind focimezben a stúdióban? Az adásban szóba kerül Magyar Péter sajtótájékoztatója, a kegyelmi botrány, Sulyok Tamás méltósága és a like-diktatúra is.


Négy évtizede történt a csernobili atomkatasztrófa. Karafiáth Orsolya Konok Péterrel és Balogh Gáborral személyes élményeikről, a hatalom természetéről, a következmények nélküliségről és a tragédia társadalmi feldolgozásáról beszélget a műsorban.