labdarúgó világbajnokság
Sztorik kellenek, képek kellenek, vidámság kell a fociba | Ring Extra a labdarúgó-világbajnokságról
A Ring labdarúgó-világbajnokságot követő minisorozatának első adásában Boros Tamás beszélget Németh Róbert újságíróval és Dénes Ferenc sportközgazdásszal az idei vébéről, az új szabályokról, a legnagyobb sztárokról és a sportvilág jövőjéről.
Világbajnokságokban mérni az időt – Hegyi Iván vébé-könyvéről
Hegyi Iván Futball-VB-könyv című kötete olyan vállalkozás, amely lezár, hanem megnyit, nem összefoglal, hanem visszavezet, és miközben világbajnokságokról beszél, valójában az időről beszél: arról, hogyan lesz a futballból közös történet, amelyben mindenki talál legalább egy vagy több nagyon személyes, nagyon saját pillanatot.
A tervek szerint idén nyáron Mexikóval és Kanadával közösen labdarúgó világbajnokságot, 2028-ban Los Angeles-ben nyári olimpiát rendez az Amerikai Egyesült Államok. Nem biztos, hogy jó ötlet. A Nemzetközi Labdarúgó Szövetség és a Nemzetközi Olimpiai Bizottság helyében újragondolnám a dolgokat.
Ez a kudarc hozott is valamit – Szoboszlaiék végre feledtetik az Aranycsapatot
A korszakváltás annyiban mindenképpen megtörtént, hogy már nem azért várjuk el, hogy ott legyünk egy világbajnokságon, mert már olyan régóta nem voltunk, meg mert Puskás, meg Nyilasi, meg Irapuato.
Megint elment a vébé – de mi soha nem engedjük el
Ha az ember Székelyföldön nő fel, a futball nem 22 ember futkorászása egy pályán. Hanem egy darab önmagunkból. Makacs bizonyíték arra, hogy valahová tartozunk. Amikor valaki megkérdezi – udvariasan vagy gúnyosan –, hogy „miért nem a román válogatottnak szurkoltok?”, mindig érzem, hogy erre nincs rövid válasz. Mert ez nem döntés kérdése. Ez reflex. Örökség. Történelem.
Egyáltalán mi értelme a focinak?
„Ez túl kevés, ez túl sok. Ez mértéktévesztés, Uram!” – jut eszembe Mácsai Pál hangján Nemes Nagy Ágnes Istenről című verse. A sport sok mindenre megtanít. Például arra, hogy hogyan viseljük el a vereséget, és hogyan győzzünk méltósággal. Hát, erre a tudásra hamarosan nagy-nagy szükségünk lesz.

