ÖT-Youtube
Az ÁsottShalom legfrissebb adásában Hont András Schiffer Andrással beszélget: szó esik többek közt a köztársasági elnök intézményi szerepéről és az intézménytiszteletről, előkerülnek a kormányzás aktuális és múltbéli kérdései, valamint az alkotmánnyal összefüggő problémák. Politizáló merengés rendszerváltástól „rendszerváltásig”.
Nem az a kérdés, hogy Esterházyt vagy Wasst olvasnak a gyerekek, hanem az, hogy olvasnak-e?
A kisebb iskolák jövőjéről párbeszédet kell kezdeni, de bármilyen reformak csak akkor van értelme, ha több forrást kap az ágazat – szögezte le Totyik Tamás, a Pedagógusok Szakszervezetének elnöke az ÖT YouTube-csatornáján a Szemben Kócziánnal című műsorban.
„A bukott forradalmaknak varázsereje van” | A Péter & Gábor 1968-ról
Karafiáth Orsolya ez alkalommal 1968 örökségéről beszélget Konok Péterrel és Balogh Gáborral – a történések értelmezéseiről, fordulópontjairól, arról, mitől forradalom egy forradalom, és hogy mi a baj a kapitalizmussal.
Schiffer: „Káderhiány van a Tiszánál”
Két hét szünet jön a Közelképben. A rövid szünet előtti utolsó adásban Gavra Gábor az 55 új államtitkárról, a kormányalakításról, a tárcák hiányosságairól és a hazai pártpolitikai mozgásokról beszélget Schiffer Andrással – egy kis nosztalgiázással fűszerezve.
Kormányzás vagy show-műsor? | Ez volt az ÖT a héten
Az ÖT 2025-26-os évadjának utolsó adásában szóba kerül többek közt a Fidesz Védvonala és a parlamenti vizsgálóbizottságok, de Hont András az 500 milliós támogatás kérdéséről is beszél.
A Visszhangkamra legújabb adásában Gavra Gábor és Kóczián Péter a kegyelmi ügy új részleteit elemzik, de szóba kerül a Tisza párt törvényhozási munkája – és egy meglepetéstéma is marad a végére.
Schiffer: Netflix-kormányzás zajlik
A legfrissebb Közelkép-adásban Gavra Gábor többek közt a Magyar Péter és Sulyok Tamás közti csörtéről és az új kormány összetételéről beszélget Schiffer Andrással, aki most is annyira karcos, amennyire megszokhattuk.
Mit jelent a köztársasági elnök méltósága vagy méltatlansága? | Ez volt az ÖT a héten
Az ÖT e heti adásában Vogyerák Anikó Balogh Gáborral, Nagy Attila Tiborral, Boros Tamással és Hont Andrással beszélget. De miért ülnek szinte mind focimezben a stúdióban? Az adásban szóba kerül Magyar Péter sajtótájékoztatója, a kegyelmi botrány, Sulyok Tamás méltósága és a like-diktatúra is.
Iszonyatos erejű leleplezése volt a rendszernek | Csernobil 40. évfordulója a Péter & Gáborban
Négy évtizede történt a csernobili atomkatasztrófa. Karafiáth Orsolya Konok Péterrel és Balogh Gáborral személyes élményeikről, a hatalom természetéről, a következmények nélküliségről és a tragédia társadalmi feldolgozásáról beszélget a műsorban.
A Visszhangkamra legfrissebb adásában politikai show-ról, választói érzelmekről, gazdasági kérdésekről, az EU-ról és Ukrajnáról is beszélget Gavra Gábor és Kóczián Péter.
