ÖT-Youtube
A „minisztériumok éjszakáján” is folytatódott az „abszolút filmszínház” | Ez volt az ÖT a héten
Zajlik a virtuális élet, a politika streamingelése, de a kormányalakítás is, erről beszélget Vogyerák Anikó vendégeivel, Németh Róberttel, Kóczián Péterrel, Nagy Attila Tiborral és Hont Andrással. A Karmelita bejárása, a Magyar Péter-féle „minisztériumok éjszakája” és persze a Kossuth téri népünnepély is szóba kerül.
A Visszhangkamra friss adásában szóba kerülnek az új kormányszóvivők, ezzel együtt pedig téma az új kormány sajtóhoz fűződő viszonya, továbbá Magyar Péter miniszterválasztásai, valamint az, hogy ebből mi következhet a kormány politikai működésére nézve.
Magyar Péter miniszterelnökké választásának napján Gavra Gábor vendége Horn Gábor, a Republikon Alapítvány kuratóriumi elnöke és Kiszelly Zoltán, a Századvég elemzési igazgatója volt.
Schiffer: „Akkor ez most már a jogállam?”
A Közelkép e heti adásában többek közt arról esik szó, milyen elitmozgások hozták létre a Tisza párt bázisát, de előkerül a Balásy-interjú is, valamint az a közvéleménykutatás, ami felveti Orbán Viktor bíróság elé állítását.
Deutsch Tamás: Orbán Viktor a magyar politika Messije
A Fideszben több alkalmas politikus is van, de a párt megújulását „a legjobban Orbán Viktor tudja megoldani” – szögezte le Deutsch Tamás, a Fidesz európai parlamenti delegációjának vezetője az ÖT YouTube-csatornáján a Szemben Kócziánnal című műsorban.
Vajon őszinték voltak-e Balásy Gyula könnyei? | Ez volt az ÖT a héten
Az ÖT legfrissebb adásában a vendégek kitárgyalják Balásy Gyula konfesszióját, hogy aztán a leválthatatlan elitről és a Karácsony Gergely és Magyar Péter közötti buliegyeztetős dominanciaharcról is beszéljenek, de szóba kerül az is, lehet-e normálisan beszélni a Facebookon.
Karafiáth Orsolya és beszélgetőpartnerei, Balogh Gábor és Konok Péter a műsorban szót ejtenek a legismertebb vonatkozó kommunista és náci filmekről, megvitatják, mikortól számít propagandának valami, felmerül, születtek-e jó művek ebben a műfajban, valamint az is, a mesterséges intelligencia korában mi változott.
Két álomfidesz egy jelentéktelen Parlamentben? | Ez volt az ÖT a héten
Az ÖT e heti adásában – Gavra Gábor műsorvezetése mellett – Konok Péter, Nagy Attila Tibor, Kóczián Péter és Hont András beszélget az új Fidesz-frakcióról, a formálódó új kormányról, de szóba kerül a Parlament szerepe és a Magyar-kormány várható politikája, működése is.
A NER önmagát árulta el? | Balogh Gábor és Nefelejcs Gergő a Ringben
Eltelt két hét a választások óta, a Ring beszélgetőpartnerei Gavra Gábor műsorvezetése mellett többek közt a Fidesz vereségre adott reakciójáról és a formálódó új kormányról beszélgetnek.
Kilép-e a Fidesz Orbán Viktorból?
Az analógia, hogy Orbán lesz a jobboldal Gyurcsánya, csábító. Kérdés, ez az analógia meddig áll meg a lábán, s honnan kezd sántítani. Hogy a végén a hasonlat összeesik-e vagy talpra ugrik, döntse el az olvasó.
