ÖT-Youtube
A Közelképben az előző heti maratoni adás után Gavra Gábor és Schiffer András folytatták a választás és az azt követő események értékelését. Beszélgetésükben érintik a baloldal bukásának kérdését és szót ejtenek arról is, hogy Magyar Péter távozásra szólított fel több közjogi méltóságot.
„A Fidesszel is mindig a valóság jött szembe” | Ez volt az ÖT a héten
Konok Péter, Kóczián Péter, Boros Tamás és Hont András – valamint a műsorvezető, Vogyerák Anikó – az ÖT legfrissebb adásában többek közt arról beszélgetnek, hogy Magyar Péteré-e az új kormány, milyen törésvonalakat látnak a magyar politikai színtéren, körberajzolják, mi számít politikai közösségnek, és szóba kerül, mi lesz a Fidesszel és marad-e Orbán Viktor.
A hamarosan megújuló, nevet és arculatot váltó Ring adásában Gavra Gábor és Kóczián Péter beszélnek az alakulóban lévő Magyar Péter-kormány minisztereiről és kivesézik az új kormány politikai irányvonalát, utána pedig körbejárják, milyen lehetőségei vannak a Fidesz vezetőinek közösségük egybetartására.
Folytatva a korábbi adást, a friss Péter & Gáborból kiderül, mi is Orgovány, követjük a vörös-, fekete- és fehérterrort, megtudjuk, ki volt Prónay Pál, végül egészen Sopronig jutunk.
Gajdics Ottó Kócziánnál: Ne várd, hogy én majd Orbán Viktort kritizáló publicisztikákat írok
A Szemben Kócziánnal legfrissebb adásának vendége Gajdics Ottó. A Fidesz-közeli média meghatározó alakját a műsorvezető a váratlan kudarcról, a kampány hibáiról, Orbán Viktor szerepéről, valamint a politikai és médiarendszer jövőjéről faggatja.
Schiffer: A liberális jogállam jegyében semmitől nem fog visszariadni az új hatalom
A legújabb Közelképben többek közt félmillió új szavazóról, avagy félmillió dühös emberről, a neoliberális gazdaságpolitikáról és az eltünedező önálló offline valóságról esik szó.
Mi vezetett a Fidesz vereségéhez és a Tisza kiütéses győzelméhez? | Ez volt az e heti ÖT
Az országgyűlési választások utáni ÖT-ben Konok Péter, Kóczián Péter, Boros Tamás és Hont András tárgyalják ki az év nagy politikai eseményének tanulságait. Többek közt szóba kerülnek Orbán Viktor stratégiai hibái is. Hont András többek közt azt is elmondja, mit nézett be a választással kapcsolatban.
„Bedugult a rendszer és Orbán túltolta a biciklit” | Kóczián a Ringben
A választásokat követően Gavra Gábor vendégeként Kóczián Péter is értékelte és elemezte a történteket
Gavra Gábor és vendégei, Balogh Gábor és Nefelejcs Gergő természetesen a választási eredményekről, a választáson történtekről beszélgettek, „jobbról és balról” elemezték az eredményeket.
Fodor Gábor: „A kétharmad gyilkos dolog, nem jó a demokráciának”
„Azt gondolom, hogy a Tisza párt még nem tart ott, hogy felkészült lenne kormányozni egy országot” – mondta el az ÖT YouTube-csatornáján a Szemben Kócziánnal című műsorban Fodor Gábor.
Cser-Palkovics András: A Tisza programírója megbukna a jogi egyetemen
Több jogkört adna a helyi önkormányzatoknak és rossznak tartja a szolidaritási adót, de ellenzéki oldalon nem lát valódi alternatívát – mondta el az ÖT Youtube-csatornáján Cser-Palkovics András székesfehérvári polgármester.
Ceglédi: Vasárnap este az ország egyik fele rá fog jönni, hogy hazudtak neki
Ceglédi Zoltán a választások előtti utolsó Monológ-adásában először is lebontja a mítoszt, hogy a következő választási kampány mindig az előző választás másnapján kezdődik. Elmondja azt is, szerinte lehet-e megbékélés a választások után.
