közélet
AI-halál – félelem, bizonytalanság és szkepticizmus Amerikában
Az általános hangulat a technológiai világban: félelem, bizonytalanság, szkepticizmus. Sokan úgy érzik, hogy az AI még nem helyettesíti teljesen az embereket, de a cégek már most csökkentik a létszámot, hogy AI-ba fektessenek.
Győzelmi mámor vagy örökkampány és bosszúpolitika? – Magyar Péter első tizenkét napjának mérlege
Régi mondás: a hatalom nem formálja az embert, csak nagyít és láthatóvá teszi azokat a tulajdonságokat, amelyek már benne rejlettek. Ezt Magyar Péter esetében is érdemes nagyon komolyan venni, mert – a jelek szerint – Magyarország új miniszterelnöke egyelőre, úgy tűnik, továbbra is inkább kampányol, mint kormányoz.
Trump a teheráni nagybazárban – Kína végképp a középpontba kerülhet
Az Egyesült Államok nagyot kaszál a háborún, azonban a következmények főleg a Kínával szemben felsorakoztatható partnereit sújtják a leginkább.
Nehéz lenne túlértékelni a Népszava, illetve a Népszava égisze alatt kialakult sajtó- és könyvbirodalom, az ahhoz kapcsolódó munkásművelődési, -szabadidős és kulturális egyletek, vagyis a Magyarországi Szociáldemokrata Párt által működtetett Népszava-konglomerátum szerepét a klasszikus, munkásmozgalom-korabeli munkásság olvasottságának, orientációjának, önképének és identitásának kialakulásában.
Nehéz lenne túlértékelni a Népszava, illetve a Népszava égisze alatt kialakult sajtó- és könyvbirodalom, az ahhoz kapcsolódó munkásművelődési, -szabadidős és kulturális egyletek, vagyis a Magyarországi Szociáldemokrata Párt által működtetett Népszava-konglomerátum szerepét a klasszikus, munkásmozgalom-korabeli munkásság olvasottságának, orientációjának, önképének és identitásának kialakulásában.
„A bukott forradalmaknak varázsereje van” | A Péter & Gábor 1968-ról
Karafiáth Orsolya ez alkalommal 1968 örökségéről beszélget Konok Péterrel és Balogh Gáborral – a történések értelmezéseiről, fordulópontjairól, arról, mitől forradalom egy forradalom, és hogy mi a baj a kapitalizmussal.
„A kötelező eufória megteremti a tekintélyelvűség alapjait” | Balogh és Kóczián a Visszhangkamrában
Gavra Gábor időleges távollétében Kóczián Péter beszélget Balogh Gáborral a Visszhangkamra legfrissebb adásában. A magyar belpolitika a téma, Magyar Péter miniszterelnöki ténykedése, a demokrácia öszvére, a szakértői kormányzás kérdései, a Fidesz stratégiai próbálkozásai és Navracsics Tibor személye.
Mit nyerhet Budapest a Bajnokok Ligája döntőjével?
A korábbi évek számaiból látható, ennél nagyobb üzlet nincs a világon.
Négy lépésben a „Lex Orbánról” – megakadályozható a visszamenőleges hatályú jogalkotás
A „Lex Orbánnal” többek közt a választói döntés szabadságának lényeges tartalma és a pártok működésének szabadsága sérülne.
Tót(h)ék – Isten hozta, vezérőrnagy úr!
Többen is hátrahőköltünk, amikor a minap kiderült, hogy „az elmúlt 20 év” lezárását ígérő új kabinetben a Belügyminisztérium rendészeti államtitkára az a Tóth Gábor lesz, aki 20 esztendővel ezelőtt, 2006-ban Gergényi Péter helyettese volt.
A bosszú körhintája – Buborékország rövid története
Úgy látom, bosszúvágyból, kárörömből, megalázásból, a vesztes fölött állók drákói leszámolást óhajtó beszólogatásaiból túlkínálat van. Különösen, hogy egyre többen beállnak ebbe a kórusba, olyanok is, akik korábban nemigen nyitották ki a szájukat.
Schiffer: „Káderhiány van a Tiszánál”
Két hét szünet jön a Közelképben. A rövid szünet előtti utolsó adásban Gavra Gábor az 55 új államtitkárról, a kormányalakításról, a tárcák hiányosságairól és a hazai pártpolitikai mozgásokról beszélget Schiffer Andrással – egy kis nosztalgiázással fűszerezve.
Van, amiért nem Magyar Péter, hanem a kormányváltó szavazók a felelősek
A rendszerváltó szavazók körében óriási az igény nem pusztán Orbán Viktor tizenhat éves rendszerének elszámoltatására, de a Fidesz, illetve a hozzá köthető emberek nyilvános megalázására is. Az igény elsődleges kiszolgálója pedig az újonnan megválasztott miniszterelnök, aki úgy tűnik, nehézkesen vált a támadó kampányüzemmódból az államférfihoz jobban passzoló hangnemre.
Tényleg szabadságot akarunk, vagy csak jobb urakat?
Nagy kérdés, hogy az új magyar kormány milyen irányba mozdul. Az emberarcú NER 2.0 éppúgy benne van a pakliban, mint a 2010 előtti öngyarmatosító politika restaurációja, de akár a magyar technopopulizmus uralomra jutásával is számolhatunk.
Kormányzás vagy show-műsor? | Ez volt az ÖT a héten
Az ÖT 2025-26-os évadjának utolsó adásában szóba kerül többek közt a Fidesz Védvonala és a parlamenti vizsgálóbizottságok, de Hont András az 500 milliós támogatás kérdéséről is beszél.
Ami az elmúlt 16 évet illeti, érdemes azonosítani, hogy mi volt a Fidesz szemétsége, mi volt a magyar állam úgymond normál ügymenete, és mi volt az ellenzéki közeg és a tágabb magyar társadalom szerepe abban, hogy az áldozatokat pillanatnyi politikai érdekből felemelje, hogy aztán ejtse és magára is hagyja őket.
Merre tovább, magyar külpolitika?
Könnyű azt mondani, hogy újra megerősödik az úgynevezett européer, transzatlanti elköteleződés és a nyugatos magyar külpolitikai irányultság. Azonban a világ és a nemzetközi rend alapos átalakuláson ment keresztül az utóbbi időszakban.
