közösségi média
Mit mond az a kép, amin Magyar Péter Churchillt olvas és egy dinnyére támaszkodik?
A látvány mindent visz, ám valami mégis megbicsaklik itt.
„Magyar Péter napóleoni felhatalmazással rendelkezik” | Kóczián és Nefelejcs a Visszhangkamrában
Kóczián Péter és Nefelejcs Gergő Magyar Péter külpolitikai stratégiájáról, parlamenti hatalomtechnikájáról, a Fidesz választás utáni bénultságáról és a Tisza következő lehetséges lépéseiről beszélget.
Az ÁsottShalom legfrissebb adásában Hont András Schiffer Andrással beszélget: szó esik többek közt a köztársasági elnök intézményi szerepéről és az intézménytiszteletről, előkerülnek a kormányzás aktuális és múltbéli kérdései, valamint az alkotmánnyal összefüggő problémák. Politizáló merengés rendszerváltástól „rendszerváltásig”.
Szólásszabadság brüsszeli módra – cenzúra és öncenzúra az EU digitális szabályozása nyomán
Az Európai Unió digitális szabályozása olyan rendszert hozott létre, amelyben a korlátozás normává vált, a fogalmak megvezetően tágak, a végrehajtó hatalom feletti kontroll pedig nem létezik.
Lehet, hogy nem a NER változott, hanem a magyarok?
A valóság egy igen nagy szelete, tetszik-e vagy sem, a közösségi médiába költözött. Erről megszületett a társadalmi szerződés. Nagy lehetőséget szalasztana el az a politikus, aki ezt nem fogadná el. Ettől persze van bennünk némi rossz érzés, nem is véletlenül.
Karafiáth Orsolya és beszélgetőpartnerei, Balogh Gábor és Konok Péter a műsorban szót ejtenek a legismertebb vonatkozó kommunista és náci filmekről, megvitatják, mikortól számít propagandának valami, felmerül, születtek-e jó művek ebben a műfajban, valamint az is, a mesterséges intelligencia korában mi változott.
Magyar Péter a közösségi médiás lét, a szanaszét vizualizált kor, az internetes önreprezentáció világának gyermeke. Szinte minden, amit csinál, filmszerű, narratíva szerint rendezett, olyan, ami majd jól mutat fotón, videón.
Az internet átvette a köztér feletti irányítást, így a hagyományos kampányok már nem működnek
Magyar Péter és a Tisza új világában a követő- és lájkszám bizony szavazatszám, az elérés, a fórumot hallgató konkrét közönség, a Messenger-csatornák és Facebook-csoportok konkrétan annyit érnek, mint a kopogtatásos és telefonos mozgósítás.
Attól, hogy paranoiás vagy, még tényleg üldözhetnek
A választási kampány idejére tényleg műveleti terület lettünk, csak ez már régen nem úgy néz ki, ahogy azt a James Bond-filmeken nevelődött generáció elképzeli.
Hogy dől el a kommentmezei csata?
Az előttünk álló országgyűlési választás egyik legégetőbb kérdése így hangzik: vajon mi számít jobban, a digitális térben elért fölény, vagy a helyi beágyazottság és jelenlét? Avagy feltehetjük úgy is a kérdést, hogy a digitális leuralás válhat-e számszerű fölénnyé a szavazófülkékben.
A fiú skarlátvörös festékkel fújja a nyers betonra: #ELÉGVOLT, miközben sárga széldzsekis társa a mobiljával világít neki. A dübörgő technótól nem hallják a közelgő autók zúgását, ijedten néznek össze, amikor a mindent belengő sűrű köd fenyegető kék-piros fényben kezd játszani. Egyenruhások rontanak a két fiatalra, esélyük sincs menekülni…
Létezik még a valóság az online korban?
Az ÁsottShalom legújabb adásában Hont András, Gerényi Gábor médiaszakértő és Nefelejcs Gergő, az ÖT állandó szerzője a poszt-posztmodern online nyilvánosság megfejtésére tesznek izgalmas kísérletet.
Függőségre tervezve – a közösségi média sötét titkai a Ringben
A Ring legfrissebb adásában Gavra Gábor Pöltl Ákos családbiztonsági szakértőt faggatja a gyermekeinkre (és nem csak rájuk) leselkedő digitális veszélyekről, és arról a gépezetről, amely meghúzódik emögött.
És a vég: a televízió – radikális átalakulásban a közösségi média szerkezete
A közéletünk még mindig a kommentszekcióban létezik. De mint másutt, itt is hamar ráébrednek majd az emberek, hogy kell egy jobb mikrofon, némi fény, és övék lesz a színpad.
Képmutatás és cinizmus, amit a közösségi média tesz a politikai tartalmakkal
A közösségi média fölterelte a népet a felületeire, díjazza, ha megy a hangos politikai anyázás, létrehozta a világtörténelem egyik legsúlyosabb és legbizarrabb megosztottságát, majd egy elegáns mozdulattal mossa kezeit, és angyali tónust imitálva közli, a csúnya, rossz közéleti tartalmak egy része innentől távozzon a felületeiről.
Az EU ellehetetleníti a politikai hirdetéseket – de kinek jó ez?
A hazai politikai környezetben az EU intézkedései elsősorban a Fidesznek okozhatnak károkat.
Újra Hont vs. Dévényi az ÖT-ben – pattanásig feszült légkör a stúdióban
„Elektromos gyalogos, gyorsabb, mint a villamos” – ez a régi GM49-dalszöveg jutott eszébe Konok Péternek a Digitális Polgári Körökről. De érdemes mindezt félvállról venni? Ceglédi Zoltán szerint azért nem, mert ez a Fidesz mint párt újjászerveződésének első lépése lehet a Facebook megkerülésével. Persze nem csak erről esett szó az ÖT e heti adásában.

