Fidesz
Mi történt az elmúlt 15 évben és mi várhat ránk? Horn vs. Hont-csörte az Öt Youtube-csatornáján
A Ring Extrában Horn Gábor és Hont András többek közt a Momentumról, a 2010 előtti rendszer összeomlásáról, valamint Magyar Péterről és a Tisza pártról ütköztette véleményét.
Gyurcsány nem visszavonul, hanem menekül – de vajon miért?
Gyurcsány Ferenc távozásának nem az időpontja, hanem a módja igazán érdekes. Érdekes, rejtélyes, és nem igazán életszerű.
Ismét új adással jelentkezett a Közelkép Schiffer Andrással. A műsorban ezúttal többek közt a kormány demográfiai kudarca, a titokban az SZDSZ álmát megvalósító Fidesz, a Tisza Párt ellehetetlenítésének esélyi és következményei, valamint az óellenzéki pártok öngyilkos stratégiája kerül górcsó alá.
Orbán Viktor nem védi meg a saját szavazóit. Sem.
Egy töltetlen fegyvertől legalább ketten félnek. Az, aki előtte áll, és az, aki mögötte. Másképp fogalmazva: fogalmam sincs, mire mondta be Orbán Viktor márciusban a poloskás durchmarsot, de eddig egy-két alsót, ha láttam nála.
Schiffer: félmillió ember döntheti el a választást, az ő lelkükért folyik a harc
Vadonatúj adással jelentkezett a Közelkép Schiffer Andrással. A műsorban a múlt csütörtöki Orbán-interjú lehetséges okait és következményeit veszik górcső alá. Szóba kerül az is, mi az, ami kimaradt a beszélgetésből, és mik azok a fontos információk, amit viszont megtudhattunk belőle.
Megszületett az „álellenzéki fideszbérenc” archetípusa, mert sok bűnt elnéznek az ellenzéki oldalon, de a fideszességet nem, így annak a vádja is már hatékony szégyenbillog.
Rogán, Kollár, Matolcsy – ez volt az eheti ÖT
Rogán Antal lekerült az amerikai szankciós listáról. A Fidesz, a Tisza és az EU-pénzek. Matolcsy Ádám megszólalt. Ezek voltak az eheti ÖT témái.
A troll-konzervatív korszellem víziója egyre inkább arra szűkül, hogy mindegy, csak visítsanak a libernyákok: a jobbról indított kihívásra a jobboldali rendszer jobbra tolódással válaszol. És nem kevésbé tragikomikus az se, ahogy az ellenzék erre a helyzetre reagál.
A Fidesz innentől heteken, hónapokon át „ugrálhat” a Tisza párt EP-képviselőjének elhíresült és belpolitikai vihart kavaró kijelentésén, mondták a Ring Gavra Gáborral című műsorba meghívott elemzők, akik az uniós pénzekről, a Tisza párt népszavazási kezdeményezéséről és a vasárnapi nagygyűlésekről is beszéltek.
Nagyjából egy év múlva dől el, hogy a vallásháborús cirkuszi játékokon induló két politikai szekta hány pontot szerez, és ki melyik helyen áll fel a dobogóra. Nem szeretném, ha jövőre bárki kétharmadot szerezne.
A totális NER – a paranoid skizofrénia társadalmi formája
A menekültkérdéstől a kultúra köztámogatásán át egészen az ötnapos munkahétig minden politikai tótumfaktum egyetért szinte mindenben. Ez Magyar Péter fellépésével vált igazán látványossá.
Ki fogadott volna arra akárcsak egy-két évvel ezelőtt, hogy a Fidesz betiltja a Pride-ot? Hát arra, hogy a legnagyobb ellenzéki párt vezére és holdudvara ezt úgy minősíti, mint gumicsontot, meg taposóaknát, amire nem szabad rálépni?
A gyülekezési szabadság talaján Woke Parádét és Békemenetet is lehet tartani
Értem én, hogy a Stop Pride-törvényhozással mély árkot lehetett vágni az 01G-táborba, továbbá Doktor Miniszterelnök Úr imádja a 80–20-as ügyeket, ahol természetesen ő áll a nyolcvanas oldalon. Van azonban itt még valami.
Most akkor gumicsont, vagy a jogállam halála az Alaptörvény-módosítás?
Az elmúlt hetekben a kormány által „gyermek-, illetve szuverenitásvédelminek” nevezett jogszabálytervezetek uralják a címlapokat. A Fidesznek ez is a fő célja velük, ám a pillanat minden áron uralásának ezúttal olyan ára lehet, amely mellett nem lehet egy legyintéssel elmenni.
Orbán, Putyin, Trump: ideje elhinni
Húsz éve vonultam először a Pride-on. Amikor csak tudtam, azóta is kimentem, idén pedig nem csak ott leszek, de kifejezetten biztatok is mindenkit, hogy legyen jelen és legyen feltűnő. Ugyanakkor az orbáni évértékelő kapcsán, a teendők előtt mondanék valamit arról is, ahonnan érkeztünk és amiben élünk.
A NER-kompatibilis Black Lives Matter
Szerintem a Fidesznek kellene leginkább a zavargásokba fulladó amerikai woke-tüntetések aktivistáit megértenie. Hogy miért? Kifejtem ezt is valamivel lentebb. De előbb azt fejtsük meg, egyáltalán hogy éltem túl a píszí-zsarnokság zűrzavaros időszakát?

