Az ÖT legutóbbi adásában nem volt jelen Hont András. A műsorban Ceglédi Zoltán elmondta: a szerkesztőség döntése alapján az „alacsony, szemüveges, jobboldali-kvótát” ezúttal Balogh Gábor tölti be.
Bombariadóhullám és terrorveszély
Az ÖT nyitótémája természetesen az országon csütörtökön végigsöprő terrorfenyegetés-hullám volt. A beszélgetés erről szóló része itt kezdődik.
Ezzel kapcsolatban Konok Péter arra hívta fel a figyelmet, hogy az állampolgárok biztonságérzetére minden politikai oldal rá fog repülni és ennek „iszonyatos romboló hatása” lesz.
Dévényi István hozzátette: a közvetlen fenyegetettség tudata eddig nem volt benne a magyar emberek tudatában, és ez az elmúlt évtized európai történései fényében nem egy jó érzés, főleg, ha iskoláskorú gyermeke van az embernek.
Ceglédi Zoltán szerint a magyar politikai hagyományban máig erősen él a „legvidámabb barakk”-életérzés, ami azt is jelenti, hogy bár egy évtizede a magyar kormány verbálisan küzd az iszlám terrorizmus ellen, a terrorveszély a magyarok életében nem jelent meg közvetlenül.
Balogh Gábor szerint annak, hogy ez valódi iszlamista terrorfenyegetés, csökkenti a valószínűségét, hogy az iszlamista terrornak nem szokása előre figyelmeztetni a potenciális áldozatokat – ez inkább az old school nyugat-európai terrorszervezetekre volt jellemző, mint amilyen az IRA és az ETA volt.
Majka letarolta a közéletet
A műsorban természetesen szó volt Majka Csurran-cseppen című daláról is (a beszélgetés ezen része itt kezdődik), amely pénteken már 7,2 milliós nézettségnél jár a YouTube-on és amelyben – mint arra Balogh Gábor felhívta a figyelmet – a klasszikus balliberális toposzoktól (mint a köztörvényes utcai szabadcsapatok, a homofób kormányzati kampányokra történő utalás) – azokig az állításokig, amelyeket Balogh szerint akár Novák Előd is elrappelhet freestyle-ban.
A klipben Balogh szerint tehát egyszerre jelenik meg a NER baloldali és radikális jobboldali kritikája, amelyet Majka ötletesen és jól gyúrt egy dallá.
Konok Péter kifejtette, hogy nehezen különbözteti meg egymástól Dopemant és Majkát, főleg, hogy időről időre helyet cserélnek a politikai spektrumon, Dévényi István és Ceglédi Zoltán pedig arról beszélgettek, hogy miért nincs Majkához fogható popzenei teljesítmény a kortárs jobboldalon.
A műsor harmadik témája a Budapestre tervezett Mini-Dubaj projekt volt. Ezt a részt ide kattintva tekintheti meg.
A teljes adás pedig itt érhető el:
Bejelentkezés